1613 СИНДРОМ МАСИВНОЇ АСПІРАЦІЇ

1613 СИНДРОМ МАСИВНОЇ АСПІРАЦІЇ

Визначення

Синдром масивної аспірації виникає, коли плід робить вдих, знаходячись в матці або родовому каналі (важливим чинником може бути переношеність), і навколоплідні води, вагінальна рідина та рідина з ротоглоткової порожнини (всі вони можуть містити меконій) потрапляють до легень. Можуть бути наявні ускладнене дихання, тахіпное, легенева обструкція та/або апное. У більш м’яких варіантах ускладнене дихання виникає незабаром після народження та триває 2-3 дні. У більш важкій формі дитина тяжко хворіє та вимагає дуже інтенсивної допомоги, і цей стан може призвести до смерті.

Лікування передбачає висмоктування всіх залишків меконію з рота та носоглотки під час народження голови, а потім з глотки та трахеї з використанням ларингоскопії. У разі необхідності проводять інтубацію та повторне висмоктування, забезпечують штучну вентиляцію легень та виконують загальну інтенсивну терапію. Зазвичай є потреба в зволоженому кисневі та профілактичних антибіотиках. Серед ускладнень - пневмоторакс та потреба в штучній вентиляції легень з позитивним тиском.

Класифікація

Рубрика P24 Синдроми неонатальної аспірації має використовуватися лише при синдромі масивної аспірації (P24.9 Синдром неонатальної аспірації, неуточнений), синдромі аспірації меконію (P24.0 Неонатальна аспірація меконію) і т. д. та у випадку, коли пацієнт страждає на значне захворювання дихальних шляхів, що вимагає додаткової подачі кисню протягом щонайменше 24 годин. Такі стани, як синдром масивної аспірації та синдром аспірації меконію, при яких додатковий кисень потрібен протягом менш ніж 24 годин, позначаються за допомогою коду P22.1 Транзиторне тахіпное у новонародженого.

ТРАНЗИТОРНЕ ТАХІПНОЕ НОВОНАРОДЖЕНИХ (ТТН)

Визначення

ТТН - легко впізнаваний синдром новонароджених, що виникає в перші хвилини або години після народження. Для нього характерне тахіпное, що може супроводжуватися деяким ускладненням дихання. Часто супроводжується гіпоксемією, реакція на кисень зазвичай хороша. Хоча проблема частіше всього вирішується протягом 24 годин, іноді вона залишається протягом кількох днів. Ознак сепсису або хвороби серця бути не повинно. Рентген грудної клітки має показати підвищений рівень рідини в щілинах та інтерстиції легень. ТТН - це доброякісний стан, що не призводить до довгострокових наслідків.

Деякі складнощі виникають, якщо в навколоплідних водах містився меконій, тому що тоді є підстави для іншого діагнозу - P24.- Синдроми неонатальної аспірації (див. наведені вище критерії використання коду P24.-). Якщо залежність від кисню проходить за 24 години, і дитину повертають до матері, краще використати діагноз ТТН (P22.1 Транзиторне тахіпное
у новонародженого).

Класифікація

Код P22.1 Транзиторне тахіпное у новонародженого слід використовувати в тих випадках, коли діагноз дитини описується як:

  • транзиторне тахіпное [новонародженого] (незалежно від тривалості кисневої терапії)або
  • синдром аспірації меконію, якщо потреба у кисневій терапії зберігається менше 24 годин, або
  • синдром масивної аспірації , якщо потреба у кисневій терапії зберігається менше 24 годин.

Якщо стан описується як «синдром аспірації меконію» або «синдром масивної аспірації», і потреба у кисневій терапії зберігається більше 24 годин, див. наведені вище вказівки щодо синдрому масивної аспірації.​