1918 ПЕРЕЛОМ, ВИВИХ І ЗМІЩЕННЯ

1918 ПЕРЕЛОМ, ВИВИХ І ЗМІЩЕННЯ

КЛАСИФІКАЦІЯ

Примітка: До цих прикладів не включено коди зовнішніх причин та коди АКМІ. Перелом, який в документах не позначений як відкритий, в МКХ-10-АМ класифікується як закритий. Стосовно переломів/зміщень хребців див. також АСК 1915 Травма хребта (спинного мозку). Два коди потрібні для кодування відкритих переломів та відкритих вивихів. Першим зазначають код перелому або зміщення, після нього - відповідний код відкритої рани, сполученої з переломом/вивихом.

ПРИКЛАД 1

Відкритий перелом шийки стегна.

Коди:

S72.00 Перелом шийки стегнової кістки, ділянка неуточнена

S71.81 Відкрита рана неуточнених частин кульшового суглоба та стегна, сполучена з переломом

ПРИКЛАД 2

Відкритий передній вивих плечової кістки.

Коди:

S43.01 Передній вивих плечової кістки

S41.82 Відкрита рана неуточнених частин плеча та плечового поясу, сполучена з вивихом

Якщо перелом/вивих однієї локалізації описаний як відкритий, слід використовувати лише код відкритої рани, сполученої з переломом. У таких випадках немає необхідності використовувати обидва коди відкритої рани однієї локалізації.

ПРИКЛАД 3

Відкритий перелом/вивих проксимального відділу плечової кістки.

Коди:

S42.20 Перелом верхнього кінця плечової кістки, ділянка неуточнена

S41.81 Відкрита рана неуточнених частин плеча та плечового поясу, сполучена з переломом

S43.00 Вивих плеча, неуточнений

Якщо мають місце кілька травм, але лише одна з них - відкрита, код відкритої рани обов’язково має розташовуватися одразу після коду відповідного перелому або вивиху.

Винятки: Відкриті переломи вимагають застосування двох кодів (один описує місце перелому, а інший - «відкритий» характер перелому), за винятком наведених нижче рубрик, де для позначення відкритого чи закритого характеру перелому використовується п’ятий знак:

T02 Переломи численних ділянок тіла

T08 Перелом хребта, рівень неуточнений

T10 Перелом верхньої кінцівки, рівень неуточнений

T12 Перелом нижньої кінцівки, рівень неуточнений

Переломовивих

Кодуються і перелом, і вивих. При цьому код перелому вказується першим за винятком випадків, коли вказано інше. Наприклад, переломовивих Монтеджі класифікується як перелом (S52.21 Перелом проксимальної частини тіла ліктьової кістки з вивихом головки променевої кістки), а переломовивих Лісфранка класифікується як вивих (S93.33 Вивих заплесно-плеснового суглоба).​