2009 ВИД ЗАСОБУ ПЕРЕСУВАННЯ ПІШОХОДІВ

2009 ВИД ЗАСОБУ ПЕРЕСУВАННЯ ПІШОХОДІВ

ВИЗНАЧЕННЯ

Засіб пересування пішоходів можна визначити як «те, що виконує функції транспортного засобу». Такими транспортними засобами є скутери, роликові ковзани, інвалідні візки, роликові дошки тощо.

КЛАСИФІКАЦІЯ

У наведених нижче пунктах викладені загальні вказівки щодо класифікації:
1. Будь-яке падіння після зіткнення з засобом пересування пішоходів включається в блок V00-B09.

2. Якщо зіткнулися дві особи, що йшли пішки, використовують код W03 Інше падіння на рівній поверхні внаслідок зіткнення з іншою особою або поштовху такою особою або W51 Удар об іншу особу або зіткнення з нею (залежно від того, чи мало місце падіння).

3. Будь-яке падіння за участі засобу пересування пішоходів (наприклад, роликових ковзанів, дошки і т. д.) без зіткнення з іншим засобом пересування пішоходів позначається кодом W02 Падіння особи під час катання на ковзанах, лижах, роликових ковзанах, роликовій дошці,
самокаті або інших засобах пересування пішоходів.

4. Рубрика V00 Пішохід, травмований при зіткненні з засобом пересування пішоходів включає зіткнення, коли одна зі сторін або обидві сторони зіткнення рухались за допомогою засобу пересування пішоходів . Однак п’ятий знак у V00 визначає лише те, який вид засобу
пересування пішоходів використовувала інша сторона на момент нещасного випадку.

ПРИКЛАД 1

Госпіталізовано пацієнта з переломом ребра. Коли він переходив дорогу, його збив з ніг чоловік на самокаті (без мотора).

Коди:

S22.32 Перелом одного ребра, не першого

V00.15 Пішохід травмований при зіткненні з засобом пересування пішоходів, дорожній нещасний випадок, самокат, немеханізований.
Відповідний код місця події (Y92.-) та код діяльності (U73.-)

ПРИКЛАД 2

Госпіталізовано пацієнта з забиттям в області грудей. Пацієнт пересікав дорогу в інвалідному візку, коли його збив мотоцикліст.

Коди:

S20.2 Забій грудної клітки

V02.1 Пішохід травмований при зіткненні з дво- або триколісним моторним транспортним засобом, дорожній нещасний випадок.

Відповідний код місця події (Y92.-) та код діяльності (U73.-)

ПРИКЛАД 3

Поступив пацієнт з класичним переломом променевої кістки. Він був травмований, коли його під час переходу через дорогу збив з ніг інший пішохід.

Коди:

S52.51 Перелом нижнього кінця променевої кістки зі зміщенням назад

W03 Інше падіння на рівній поверхні внаслідок зіткнення з іншою особою або поштовху такою особою

Відповідний код місця події (Y92.-) та код діяльності (U73.-)

ПРИКЛАД 4

Поступив пацієнт з переломом дистальних відділів променевої та ліктьової кісток. Пацієнт їхав на роликовій дошці, травму спричинило падіння.

Коди:

S52.6 Сукупний перелом нижніх кінців ліктьової та променевої кісток

W02.1 Падіння під час катання на роликовій дошці

Відповідний код місця події (Y92.-) та код діяльності (U73.-)​