0222 ЛІМФОМА

0222 ЛІМФОМА

ЕКСТРАНОДУЛЯРНА ЛОКАЛІЗАЦІЯ

Лімфоми - це системні хвороби, що розповсюджуються по організму не так, як солідні пухлини. Злоякісні клітини циркулюють всередині лімфатичної або кровотворної системи і можуть виникати в інших місцях всередині цих тканин, однак вони вважаються частиною первинної хвороби, а не метастатичним розростанням.

Лімфома, незалежно від числа уражених ділянок, не вважається метастатичною і має кодуватися в рамках рубрик C81-C88. Лімфомам не обов’язково утворюватися в лімфатичних вузлах. Лімфоми можуть утворюватися в будь-яких лімфоїдних тканинах по всьому організмові, не обов’язково обмежуючись лімфатичними вузлами або залозами. Екстранодулярні лімфоми або лімфоми локалізовані поза лімфатичними залозами (наприклад, у шлунку) повинні отримати відповідний код з рубрики C86 або C88.

ПРИКЛАД 1

Пацієнт з нефолікулярною лімфомою був госпіталізований для дренування злоякісного асциту під загальною анестезією. Коди:

C83.9 Дифузна неходжкінська лімфома, неуточнена

M9591/3 Лімфома, неходжкінська, БДВ

30406-00 [983] Абдомінальний парацентез

92514-99 [1910] Загальна анестезія, ASA 9, неекстрена або невідомо

Лімфоми можуть з часом змінювати морфологію з високодиференційованої на низькодиференційовану. Таким чином, при визначенні морфологічного коду лімфоми слід спиратися на результати останньої біопсії.​