1221 ПРОЛЕЖНІ

1221 ПРОЛЕЖНІ

ВИЗНАЧЕННЯ

Пролежень – це локальне ураження шкіри та / або глибших тканин, як правило, через кісткові виступи. Він є результатом ішемічної гіпоксії тканини під тиском (NPUAP & EPUAP, 2009). Синонімічні терміни для пролежнів - пролежнева виразка, decubitus ulcer, пролежнева зона, пролежень через гіпсову пов'язку.

Переглянуті коди МКХ-10-AM для пролежнів і керівні принципи в рамках цього АСК засновані на Загальнотихоокеанських клінічних рекомендаціях з профілактики та лікування пролежнів, 2012.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Наступні пункти містять загальні принципи класифікації:

1. Коди з категорії L89.- Пролежні охоплюють тяжкість і місце локалізації пролежнів. Призначте кілька кодів пролежнів, щоб ідентифікувати всі пролежні, однак не використовуйте подвійний код (тобто повторне введення коду у рядку коду для одного і того ж місця і ступеня тяжкості. Див. також АСК 0025 Подвійне кодування ) (Див. приклади 1 і 2).

2. Пролежні, які розвиваються після надходження в установу і не наявні при госпіталізації, визначаються шляхом присвоєння маркера стану початку 1. Якщо пролежні наявні при госпіталізації, призначте маркер початку стану 2 (COF) (див. також АСК 0048 Позначка початку стану/керівництво з застосування/пункт 7) (див. Приклад 3).

3. Для присвоєння кодів стадії пролежнів слід керуватися клінічною документацією стадії. Не призначайте код тяжкості пролежнів на основі тільки клінічних дескрипторів. Якщо фактична стадія пролежнів не вказана і неможливо отримати подальшу інформацію від лікаря-клініциста, призначте L89.9- Пролежень, неуточнена стадія (див. Приклад 4).

4. Призначати тільки L89.4 - Пролежень, стадію визначити неможливо, так зазначено і L89.5 - Підозра на глибоке ушкодження тканин, глибина невідома, так зазначено, якщо пролежні описано з допомогою цими конкретними термінами. Якщо визначення стадії стає можливим після хірургічної обробки, призначте код для конкретної стадії (стадії III або IV для невизначених станів, або стадії від I до IV при підозрі на глибоке пошкодження тканин) відповідно (див. приклади 5 & 6).

5. Пролежневі ураження можуть зменшуватися або погіршуватися під час госпіталізації. Якщо різні стадії задокументовані для пролежнів на одній і тій же ділянці, призначте код, що відображає найвищу стадію для цієї ділянки (див. приклади 7 і 8).

6. Пролежні слизових оболонок:

  • не відносяться до L89.- Пошкодження в ділянці стиснення, тому що вони виникають не в шкірі і підшкірних тканинах. Див. Алфавітний покажчик: Виразка / за ділянкою
  • ускладнення від медичних приладів. Див АСК 1904 Процедурні ускладнення / Згальні відомості / Стани, класифіковані у Т82-Т85

Примітка: відповідний Маркер початку стану вказано перед кодами в кожному прикладі.

ПРИКЛАД 1

Літній пацієнт поступив з пролежнем II стадії на лівій п'яті і пролежнем III стадії на правій п'яті.

Коди:

(2) L89.17 Пролежень, II стадія, п'ята

(2) L89.27 Пролежень, III стадія, п'ята

ПРИКЛАД 2

Пацієнт поступив з пролежнем I стадії на лівій п'яті і пролежнем I стадії на правій п'яті.

Коди:

(2) L89.07 Пролежень, I стадія, п'ята

В даному прикладі слід призначити тільки один код згідно АСК 0025 Подвійне кодування

ПРИКЛАД 3

Пацієнтку було госпіталізовано для планової тотальної заміни тазостегнового суглоба. Під час відновлення на куприку розвинувся пролежень II стадії.

Код:

(1) L89.14 Пролежень, II стадія, нижня частина спини

ПРИКЛАД 4

День 7 прогрес відзначає розвиток пролежня з пухирем, розташування: права медіальна щиколотка.

Код:

(1) L89.99 Пролежень, невизначена стадія, інші ділянки нижніх кінцівок (за винятком п'яти і пальців ніг)

ПРИКЛАД 5

65-річний чоловік з метастатичним раком передміхурової залози був госпіталізований для догляду за невиліковними хворими. День 10 медсестри зазначили «пролежень, стадія невизначена, сідниці». Незважаючи на щоденну перев'язку, рана залишалася незмінною протягом госпіталізації.

Код: (2) L89.45 Пролежень, невизначена стадія, як зазначено, сіднична кістка

ПРИКЛАД 6

У відмітках про госпіталізацію зазначено «пролежень, стадія невизначена, розташування: правий бік п'яти». На 5-й день було проведено очищення і пролежень перекласифіковано в стадію III.

Код: (2) L89.27 Пролежень, III стадія, п'ята

ПРИКЛАД 7

Пацієнта госпіталізовано з пролежнем II стадії на куприку, який під час госпіталізації перейшов в III стадію.

Код:

L89.24 Пролежень, III стадія, нижня частина спини

У цьому прикладі призначається Маркер початку стану (2), тому що пролежень на куприку був наявний при госпіталізації.

Призначено L89.24, оскільки це найвища стадія, задокументована на ділянці.