1220 ПОЗАРОТОВІ КІСТКОВІ ІМПЛАНТАТИ

1220 ПОЗАРОТОВІ КІСТКОВІ ІМПЛАНТАТИ

Йдеться про остеоінтеграцію - процес з’єднання кістки за допомогою гвинтового титанового імплантату.

Процедури, пов’язані з використанням кісткових імплантатів, можуть стосуватися багатьох сфер відновлення організму. Це можуть бути стоматологічні імплантати, які називають внутрішньоротовими кістковими імплантатами (див. АСК 0809 Внутрішньоротові кісткові імплантати).

Окрім цього, кісткові імплантати можуть використовуватися для приєднання слухових апаратів з кістковою провідністю (BAHA), протезної заміни вух, очей, носа та суглобів пальців (плесно-фалангових), а також розв’язання інших складних проблем реконструкції - таких як приєднання протезів кінцівок.

Показання до виконання процедури включають звукопровідну туговухість, ревматоїдний артрит та втрату частин тіла внаслідок раку чи травми. Ця процедура виконується, зазвичай, у два етапи:

ПЕРШИЙ ЕТАП - ІМПЛАНТАЦІЯ ТИТАНОВОГО КРІПЛЕННЯ

[1698] Імплантація титанового кріплення (процедура остеоінтеграції)

Цей етап передбачає введення титанового імплантату в кістку пацієнта. Потім триває трьохмісячний відновлювальний період, протягом якого імплантат міцно з’єднується з кісткою.

Супутні коди потрібно вказувати у тих випадках, коли перший етап процедури остеоінтеграції супроводжується реконструкцією, встановленням кісткових трансплантатів та відновленням клаптів шкіри.

Якщо виконується остеоінтеграція для заміни суглоба пальця (45794-07 [1698] Процедура остеоінтеграції, імплантація титанового кріплення для заміни суглоба пальця), необхідно зазначати супутні коди в разі виконання висічення голівки плеснової кістки, синовектомії або транспозиції сухожилля.

ДРУГИЙ ЕТАП - ФІКСАЦІЯ ТРАНСКУТАННОГО АБАТМЕНТА

[1697] Фіксація транскутанного абатмента (процедура остеоінтеграції)

Цей етап передбачає приєднання абатмента крізь шкіру до титанового імплантату. Таким чином утворюється основа для подальшого приєднання протезного пристрою, що просто пристьобується під час відвідання лікаря. Блок [1697] містить коди для позначення відкриття титанового кріплення, трансплантата шкіри на місце кріплення та стоншення клаптя шкіри над місцем кріплення.

Ці два етапи зазвичай проходять під час двох окремих госпіталізацій, хоча іноді вся процедура проходить за один оперативний епізод. Так часто буває, якщо йдеться про приєднання слухових апаратів з кістковою провідністю. У подібному випадку слід зазначати обидва наведені нижче коди:

45794-00 [1698] Процедура остеоінтеграції, імплантація титанового кріплення для приєднання слухового апарату з кістковою провідністю [BAHA] та 45797-00 [1697] Процедура остеоінтеграції, фіксація транскутанного абатмента для приєднання слухового апарату з кістковою провідністю [BAHA]

(Див. також АСК 1204 Пластична хірургія стосовно госпіталізацій, що вимагають реконструктивних пластичних операцій).​