1348 АРТРОДЕЗ ХРЕБЦІВ

1348 АРТРОДЕЗ ХРЕБЦІВ

Артродез хребців може виконуватися з внутрішньою фіксацією або без неї. Внутрішня фіксація (див. блок [1390] Внутрішня фіксація хребта) буває одного з трьох типів:

  • Проста внутрішня фіксація: може виконуватися за допомогою дротяних кілець або простих кісткових гвинтів, призначених для іммобілізації дуговідросткових суглобів. Вартість таких імплантатів відносно невисока.
  • Несегментні імплантати: вони мають форму стержня або пластини, що проходить над певною ділянкою хребта й приєднується до нього з верхнього та нижнього краю, що з’єднуються. Фіксація виконується за допомогою гачка або гвинта. Мета - іммобілізація (а у випадку деформації - корекція) хребта на період зрощення. Такий імплантат проходить над ділянкою хребта, не приєднуючись до неї.
  • Сегментні імплантати: в цьому випадку виконується фіксація за допомогою імплантатів, що приєднуються не лише до верхньої й нижньої точки зрощуваної ділянки, але й до багатьох точок посередині. Такий підхід використовується, коли артродез охоплює значну ділянку. Він не обмежується лише виправленням сколіозу, хоча це найпоширеніше його застосування. Іншими показаннями можуть бути корекція інших деформацій хребта - наприклад, кіфозу, фіксація переломів, або ж пухлини хребта, а також артродез довгих люмбосакральних ділянок у випадку дегенерації. 

Сегментні імплантати бувають задні та передні. Деякі пацієнти з серйозними проблемами потребують комбінованого використання передніх та задніх імплантатів. Оперативне введення вимагає відкриття аналогічно тому, яке відбувається при встановленні інструментарію Харінгтона. Однак, через більшу складність даного імплантату час операції значно довший.​