1404 ГОСПІТАЛІЗАЦІЯ ДЛЯ ДІАЛІЗУ НИРОК

1404 ГОСПІТАЛІЗАЦІЯ ДЛЯ ДІАЛІЗУ НИРОК

АМБУЛАТОРНІ ТА НІЧНІ ЕПІЗОДИ ПРОВЕДЕННЯ ДІАЛІЗУ

Епізоди надання допомоги, коли пацієнт виписується в день госпіталізації або наступного дня після госпіталізації в якості основного діагнозу вказується, залежно від ситуації, Z49.1 Екстракорпоральний діаліз або Z49.2 Інший вид діалізу.

БАГАТОДЕННІ ЕПІЗОДИ ПРОВЕДЕННЯ ДІАЛІЗУ

Якщо епізод проведення діалізу нирок триває більше одного дня, а госпіталізація не передбачала виписки в той самий день, в якості основного діагнозу вказується стан, що зумовив необхідність госпіталізації. У подібних випадках діаліз нирок позначається кодом процедури. Таким чином, коди Z49.1 Екстракорпоральний діаліз та Z49.2 Інший вид діалізу не потрібні. Якщо ж епізод проведення діалізу нирок триває більше одного дня, але госпіталізація передбачала виписку в той самий день, в якості основного діагнозу вказується стан, що зумовив необхідність продовження терміну госпіталізації пацієнта, а коди Z49.1 та Z49.2 використовуються як супутні.

КОДУВАННЯ ПРОЦЕДУРИ ДІАЛІЗУ

Якщо діаліз виконується неодноразово протягом одного епізоду надання медичної допомоги, і при цьому діє код тієї самої процедури, вказувати такий код слід лише один раз.​