1551 РОЗРИВ ПРОМЕЖИНИ ПРИ ПОЛОГАХ

1551 РОЗРИВ ПРОМЕЖИНИ ПРИ ПОЛОГАХ

ВИЗНАЧЕННЯ

Розриви/подряпини промежини при пологах

Подряпини промежини при пологах (в т. ч. ушкодження вуздечки соромітних губ, соромітних губ, шкіри, піхви та вульви) - це поверхневі рани, що можуть викликати незначну кровотечу або взагалі обходитися без кровотечі, і зазвичай не вимагають накладання швів. Розриви промежини при пологах - це серйозніші ушкодження, що класифікуються за чотирма категоріями - першого, другого, третього або четвертого ступеня. У всіх чотирьох випадках зазвичай вимагається накладання швів. Розриви третього та четвертого ступеня вимагають додаткової медичної допомоги, оскільки залучення анального сфінктера може призвести до нетримання калу.

Епізіотомія, розширена розривом

Виконана епізіотомія протягом пологів розширюється. Таке розширення призводить до мимовільної травми промежини та може охоплювати сусідні структури - такі як анальний сфінктер та слизова оболонка.

Розрив, розширений епізіотомією

Може мати місце невеликий початковий розрив, що вимагає розширення за допомогою епізіотомії для народження дитини.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Розриви/подряпини

Розриви/подряпини при пологах можуть зазначатися лише як супутній діагноз для епізоду розродження. Подряпини та розриви промежини, на які не накладаються шви, не кодуються. Виняток - розриви/подряпини промежини, де накладання швів диктується клінічними міркуваннями, але не виконується, наприклад, через небажання пацієнта. У подібному випадку використовується відповідний код для позначення розриву/подряпини з додатковим кодом Z53 Звернення до закладів охорони здоров’я з приводу певних непроведених процедур.

Якщо в медичній карті зафіксовано «подряпину соромітних губ», на яку було накладено шви, використовується код O70.0 Розрив промежини першого ступеня під час розродження.

Епізіотомія, розширена розривом

Супутній код має позначати накладання швів у разі розриву, оскільки за такого сценарію розрив зазвичай носить серйозніший характер та іноді може поширюватися на сфінктер (розриви третього та четвертого ступенів). Потрібні два коди процедур: 90470-00 [1343] Епізіотомія, а також відповідний код з блоку [1344] Післяпологове накладання швів для позначення накладання швів.

Розрив, розширений епізіотомією

Потрібен лише один код процедури - 90470-00 [1343] Епізіотомія - оскільки лікування первинного розриву вже вкладається в код епізіотомії.