1617 НЕОНАТАЛЬНИЙ СЕПСИС/РИЗИК СЕПСИСУ

1617 НЕОНАТАЛЬНИЙ СЕПСИС/РИЗИК СЕПСИСУ
ВИЗНАЧЕННЯ Неонатальний сепсис можна визначити як інвазивну бактеріальну інфекцію, що виникає в перші 28 днів життя. Ранній неонатальний сепсис у більш ніж 50% випадків клінічно проявляється протягом 6 годин після народження; переважна більшість випадків приходиться на перші 72 години життя. Пізній неонатальний сепсис зазвичай проявляється через чотири дні та включає внутрішньолікарняні інфекції.

Серед факторів ризику інвазивної неонатальної інфекції є такі:

  • передчасні пологи
  • передчасний розрив навколоплідних оболонок
  • ознаки інфекції в матері
  • народження кількох дітей з затримкою у народженні наступного новонародженого (або кількох наступних новонароджених)
  • тривалий період після розриву навколоплідних оболонок
  • мати є носієм стрептококової інфекції групи B
  • попередня дитина з інвазивною стрептококовою хворобою групи B

Новонароджені, на яких впливає один або кілька з наведених вище факторів ризику, але в яких відсутні симптоми, можуть мати діагноз «ризик сепсису» та отримувати профілактично антибіотики чи залишатися в лікарні для подальшого спостереження.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Новонароджені з певною інфекцією, наприклад, з неонатальним сепсисом, мають отримувати відповідний код діагнозу, а також коди пов’язаних з ним інтервенцій (згідно з АСК 1615 Особливі інтервенції для хворої новонародженої дитини). Супутній код з рубрики P00-P04 Ураження плода та новонародженого, обумовлені станами матері та ускладненнями вагітності, пологів та розродження може бути використаний, якщо інфекція є результатом стану матері.

Для новонароджених з діагнозом «ризик сепсису» та за відсутності задокументованого медичного стану діють такі правила:

Якщо новонароджена дитина лише спостерігається, а профілактичного лікування від сепсису розпочато не було, використовується відповідний код з категорії Z03 Медичне спостереження й оцінка при підозрі на хворобу або патологічний стан.

Якщо новонароджена дитина отримує профілактичне лікування, використовується відповідний код з рубрики Z03 Медичне спостереження й оцінка при підозрі на хворобу або патологічний стан разом з відповідним кодом з рубрики Z29 Необхідність інших профілактичних заходів та відповідним кодом інтервенції (згідно з АСК 1615 Особливі інтервенції для хворої новонародженої дитини).​