1922 РОЗЧАВЛЕННЯ

1922 РОЗЧАВЛЕННЯ

ВИЗНАЧЕННЯ

Розчавлення можна описати як прикладання комплексного зусилля ззовні до ділянки тіла протягом якогось періоду часу (зазвичай довше 1 години), що може спричинити ушкодження внутрішніх анатомічних структур та призвести до серйозних системних наслідків (тобто синдрому довготривалого стиснення). У таких випадках прогноз значно гірший, ніж був би для звичайної травми.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Вважається, що класифікація розчавлення в МКХ-10-АМ використовується в ширшому сенсі, та що застосування конкретного визначення ускладнює кодування. Якщо зафіксовано розчавлення, слід кодувати основну травму.

Примітка: До наведеного нижче прикладу не включено коди зовнішніх причин та коди АКМІ.

ПРИКЛАД 1

Важка травма розчавлення ступні, що спричинила переломи другої, третьої та п’ятої плеснових кісток. Перелом п’ятої плеснової кістки був відкритим.

Коди:

S92.3 Перелом плеснової кістки

S91.81 Відкрита рана неуточненої ділянки гомілковостопного суглоба та стопи, сполучена з переломом

Синдром довготривалого стиснення

Крім того, якщо клініцист зафіксував синдром довготривалого стиснення, слід зазначити відповідний код (T79.5 Травматична анурія). Синдром довготривалого стиснення визначається таким чином: «Набряк, олігурія та інші симптоми ниркової недостатності, що наступають після довготривалого стиснення частини тіла, зокрема великої м’язової маси, яке викликає викид міоглобіну» (Miller-Keane & O’Toole 2005).​