1916 УШКОДЖЕННЯ ПОВЕРХНЕВІ ТА М’ЯКОЇ ТКАНИНИ

1916 УШКОДЖЕННЯ ПОВЕРХНЕВІ ТА М’ЯКОЇ ТКАНИНИ

ПОВЕРХНЕВІ УШКОДЖЕННЯ

У розділах S00 Поверхнева травма голови, S10 Поверхнева травма шиї, S20 Поверхнева травма грудної клітки та S30 Поверхнева травма живота, нижньої частини спини та таза ієрархія класифікації поверхневих травм базується спочатку на ділянці, але при цьому в усіх інших розділах, присвячених поверхневим травмам, ієрархія базується на типі травми. Це особливо актуально при кодуванні «інших» та «неуточнених» поверхневих ушкоджень.

Якщо поверхневе ушкодження інфіковане, слід застосувати супутній код T79.3 Посттравматична ранова інфекція, не класифікована в інших рубриках та код для опису будь-якого асоційованого збудника інфекції. Якщо в ділянці травми розвивається запалення підшкірної клітковини, слід також призначити код для запалення підшкірної клітковини. Послідовність кодів повинна визначатися згідно з рекомендаціями в АСК 0001 Основний діагноз.

Поверхневі ушкодження, такі як подряпини та забиття, не кодуються, якщо вони пов’язані з більш серйозними ушкодженнями тієї ж локалізації.

Примітка: До наведених нижче прикладів не включено коди зовнішніх причин та коди АКМІ.

ПРИКЛАД 1

Перелом нижнього кінця плечової кістки, подряпина та забиття ліктя, перелом лопатки.

Коди:

S42.40 Перелом нижнього кінця плечової кістки, ділянка неуточнена

S42.10 Перелом лопатки, ділянка неуточнена

ПРИКЛАД 2

Пацієнта госпіталізовано з приводу запалення підшкірної клітковини інфікованого пухиря вказівного пальця. Документація в клінічному звіті підтверджує асоційовану інфекцію золотистим стафілококом Staphylococcus aureus.

Коди:

L03.01 Флегмона пальця кисті

S60.82 Водяний пухир на зап’ястку та кисті

T79.3 Посттравматична ранова інфекція, не класифікована в інших рубриках

B95.6 Staphylococcus aureus як причина хвороб, класифікованих в інших рубриках

(Див. також АСК 1907 Множинні травми).

УШКОДЖЕННЯ М'ЯКИХ ТКАНИН

М'яка тканина визначається як тканина, яка з'єднує, підтримує або оточує інші структури і органи тіла. М'яка тканина включає в себе м'язи, нерви, сухожилля, жир, кровоносні або лімфатичні судини, фасції і тканини навколо суглобів (синовіальна тканина) (тобто усі тканини, за винятком шкіри, підшкірної клітковини, хрящів і кісток).

М'яка тканина часто описується як "глибока" внаслідок її анатомічного положення в організмі по відношенню до "поверхневої" тканини (шкіри і підшкірної клітковини). Хоча клініцисти можуть використовувати термін "м'які тканини" для включення шкіри і підшкірної клітковини, для цілей класифікації, слід розрізняти м'які тканини (як визначено вище) та шкіру і підшкірну клітковину, як це відображено в структурі АКМІ (Австралійська класифікація медичних інтервенцій).

Якщо ушкодження м'яких тканин є єдиним описом, задокументованим для ушкодження, призначити код, слідуючи вказівникам індексу Ушкодження/ділянка, а не Рани/відкриті. Якщо ушкодження опорно-рухового апарату є єдиним описом, задокументованим для ушкодження, призначити код для неуточненої травми ділянки, слідуючи вказівникам індексу Ушкодження/ділянка.

ЗАБІЙ

МКХ-10-AM класифікує забій як поверхневе пошкодження, а не пошкодження м'яких тканин. Дотримуватись терміну Забій як провідного в Алфавітному покажчику і призначити відповідний код.

ВИВИХИ І РОЗТЯГНЕННЯ

МКХ-10-AM класифікує вивихи і розтягнення в 2 розділах в зонах тіла:

  • Здвиг, вивих і розтягнення суглобів і зв'язок
  • Пошкодження м'язів і сухожиль.

Будьте обережні при кодуванні вивихів і розтягнень м'язів і сухожиль, оскільки не все класифікується за категорією Здвиг, вивих і розтягнення суглобів і зв'язок. Для вивихів і розтягнень м'язів і сухожиль, дотримуватись провідних термінів Вивихи, розтягнення/м'язи або Вивихи, розтягнення/сухожилля в Алфавітному покажчику і призначити відповідний код.

Примітка: Зовнішня причина і коди АКМІ не включені в ці приклади.

ПРИКЛАД 3

Сильний вивих хрестоподібної зв'язки.

Код:

S83.50 Розтягнення та перенапруження неуточненої хрестоподібної зв'язки колінного суглоба

ПРИКЛАД 4

Вивих чотириголового м'яза.

Коди:

S76.1 Травма чотириголового м’яза та його сухожилка