1908 ВІДКРИТА РАЗА, ПОВ’ЯЗАНА З ПОШКОДЖЕННЯМ АРТЕРІЙ, НЕРВІВ І/ТА ЗВ’ЯЗОК

1908 ВІДКРИТА РАЗА, ПОВ’ЯЗАНА З ПОШКОДЖЕННЯМ АРТЕРІЙ, НЕРВІВ І/ТА ЗВ’ЯЗОК

КЛАСИФІКАЦІЯ

Для відкритих ран, пов'язаних з пошкодженням артерій, нервів і / або сухожиль, послідовність кодів визначається відповідно до рекомендацій в АСК 0001 Основний діагноз.

ПРИКЛАД 1

Пацієнта госпіталізовано з глибоким розривом з підозрою на пошкодження сухожилля і нерва. На сухожиллі, яке зашивали в операційному театрі, була значна рвана рана. Було відзначено незначне пошкодження нерва, але відновлення не було потрібно.

Основний діагноз:

Пошкодження сухожилля

Додаткові діагнози:

Пошкодження нерва

Відкрита рана

Зовнішня причина, місце виникнення та коди дії

У цьому прикладі розрив включає сухожилля і нерв, але тільки розрив сухожилля було відновлено, тому після дослідження ушкодження сухожилля було в основному причиною виникнення випадку надання медичної допомоги і його слід визначити як основний діагноз.

Якщо основний діагноз не можна встановити після звернення до основного АСК 0001 Основний діагноз і АСК 1907 Множинні травми, слід проконсультуватися з лікарем щодо правильної послідовності. Якщо це неможливо, розміщати діагнози в наступній ієрархії:

  • пошкодження артерії
  • пошкодження нерва
  • пошкодження сухожилля
  • відкрита рана.

ПРИКЛАД 2

Пацієнта госпіталізовано з глибокою рваною раною на розгинальній поверхні зап'ястя, спричиненої ланцюговою пилкою. Дослідження рани показало пошкодження глибокої променевої артерії і декілька розривів сухожиль, які були відновлені в операційному театрі.

Основний діагноз:

Пошкодження артерії

Додаткові діагнози:

Пошкодження сухожилля

Відкрита рана

Зовнішня причина, місце виникнення та коди дії

У цьому прикладі ушкодження артерії і сухожилля потенційно відповідають критеріям основного діагнозу, тому у відповідності з ієрархією код травми артерії призначається в якості основного діагнозу, а код пошкодження сухожилля в якості додаткового діагнозу.​