1905 ЗАКРИТА ТРАВМА ЧЕРЕПА/ВТРАТА СВІДОМОСТІ/СТРУС МОЗКУ

1905 ЗАКРИТА ТРАВМА ЧЕРЕПА/ВТРАТА СВІДОМОСТІ/СТРУС МОЗКУ

КЛАСИФІКАЦІЯ

Примітка: Коди зовнішніх причин та коди АКМІ не включені до даних прикладів. У випадку травми голови - наприклад, перелому кісток черепа, внутрішньочерепної травми або втрати свідомості - кодується кожен вид травм (наприклад, перелом кісток черепа (S02.- ), внутрішньочерепна травма (S06.1-S06.9) та втрата свідомості (S06.01-S06.05)). 268

ПРИКЛАД 1 У пацієнта - перелом решітчастої кістки (рентген) та велика субдуральна гематома (комп’ютерна томографія (КТ)). Було повідомлення про втрату свідомості невідомої тривалості.

Коди: S06.5 Травматичний субдуральний крововилив

S02.1 Перелом основи черепа

S06.01 Втрата свідомості невідомої тривалості

Втрата свідомості

Якщо в доповнення до черепної або внутрішньочерепної травми повідомляється про втрату свідомості, в якості супутнього коду до коду виду травми слід зазначити код з рубрик S06.01-S06.05 (Струс головного мозку).

Струс головного мозку та «травма голови»

Код S06.00 Струс головного мозку слід використовувати лише тоді, коли клініцист повідомив про «струс головного мозку», не надавши іншого опису або роз’яснень щодо стану свідомості.

Код S09.9 Неуточнена травма голови слід використовувати для позначення діагнозів «травма голови» та «закрита травма голови», якщо не було зафіксовано уточненої внутрішньочерепної травми. Вважається, що «травма голови» - це самостійний стан, що має кодуватися у відповідних випадках, у доповнення до можливих порізів або відкритих ран голови.

Примітка: Якщо повідомляється про струс головного мозку, травму голови або закриту травму голови з уточненням щодо втрати свідомості, слід кодувати лише втрату свідомості (S06.01-S06.04).

ПРИКЛАД 2

Діагноз пацієнта - закрита травма голови. Відомо про втрату свідомості на три години.

Коди:

S06.03 Втрата свідомості помірної тривалості (від 30 хвилин до 24 годин)

ПРИКЛАД 3

Діагноз пацієнта - закрита травма голови. У нього був сильний струс мозку з втратою свідомості на три години. КТ-дослідження голови виявило внутрішньомозковий крововилив.

Коди:

S06.23 Множинні внутрішньомозкові та мозочкові гематоми

S06.03 Втрата свідомості помірної тривалості (від 30 хвилин до 24 годин)

ПРИКЛАД 4

Пацієнта госпіталізовано з травмою голови для спостереження - без втрати свідомості. Результати КТ-дослідження голови - нормальні. Поріз в потиличній зоні зашито під місцевою анестезією.

Коди:

S09.9 Неуточнена травма голови

S01.88 Відкрита рана інших ділянок голови

30026-00 [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини іншої локалізації, поверхневої

Кома, не пов’язана з травмою голови

У разі, коли травму голови не зафіксовано, слід використовувати такі коди симптомів:

R40.0 Сонливість

R40.1 Ступор

R40.2 Кома, неуточнена

ПРИКЛАД 5

Пацієнта було доправлено до лікарні після дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) з болем в животі, але без відомостей щодо травми голови. Протягом наступних 24 годин стан свідомості пацієнта погіршувався. Однак КТ-дослідження голови не виявило відхилень від норми. Пізніше в пацієнта діагностували жирову емболію, і він три доби провів у комі.

Коди:

T79.1 Жирова емболія (травматична)

R40.2 Кома, неуточнена

Код S06.9 Внутрішньочерепна травма, неуточнена слід використовувати рідко, і лише тоді, коли записи в медичній карті не дозволяють визначити конкретніший діагноз.​