0701 КАТАРАКТА

0701 КАТАРАКТА

ВИЗНАЧЕННЯ

Катаракта - це захворювання, пов’язане з помутнінням кришталика ока. Катаракти класифікуються за низкою критеріїв, серед яких етіологія, морфологія, вік початку захворювання, зрілість тощо.

КЛАСИФІКАЦІЯ

За винятком випадків, коли йдеться про старечу, травматичну, медикаментозну і т. д. катаракту, використовується код H26.9 Катаракта, неуточнена. Якщо можливо, слід спробувати отримати більш детальну інформацію. Наведені нижче вказівки стосуються класифікації наведених нижче уточнених станів катаракти:


Вторинна катаракта

«Вторинна катаракта» (H26.4) - це стан, що виникає після екстракції катаракти з неповним видаленням кори кришталика та введенням інтраокулярної лінзи. М’яка речовина заплутується в залишках мембрани та утворює «псевдокатаракту», або волокнисту задню капсулу, яка лікується операцією за допомогою АІГ-лазеру (лазеру на алюмоіттрієвому гранаті).

Діабетична катаракта

Катаракти в пацієнтів, хворих на діабет, не повинні вважатися діабетичними, якщо тільки це на зазначено в медичній карті.

«Справжня» діабетична катаракта позначається кодом E1-.36 *Цукровий діабет з діабетичною катарактою. У свою чергу, вікова катаракта з раннім початком, яка супроводжує цукровий діабет, позначається кодом E1-.39 *Цукровий діабет з іншими
уточненими офтальмологічними ускладненнями, і відповідний код конкретного різновиду катаракти може бути присвоєний згідно з АСК 0401 Цукровий діабет і проміжна гіперглікемія, правило 4b.

Зрілість

  • Незріла катаракта - це катаракта, за якої між тьмяними ділянками є зони чіткої видимості.
  • Зріла катаракта - це катаракта, за якої кора кришталика повністю тьмяна.
  • Набухаюча катаракта - така, за якої лінза набрякла від увібраної води. Вона може бути зрілою або незрілою.
  • Перезріла катаракта - це зріла катаракта, що зменшилась у розмірах, а капсула при цьому зморщилася через витікання води з лінзи.
  • Морганієва катаракта - це перезріла катаракта, в якій повне розрідження кори кришталика дозволило ядру опуститися донизу.

З глаукомою

Якщо лікування глаукоми й катаракти отримується протягом однієї операції, при зазначенні кодів діагнозу й процедур слід указувати спочатку відповідні коди глаукоми.

З повторним введенням лінзи

Повторне введення лінзи повинно позначатися кодом діагнозу H27.0 Афакія. У таких випадках лінза або була видалена під час попередньої хірургічної операції, або ж зміщена чи викривлена й неправильно розташована.​