2116 ПАЛІАТИВНА ДОПОМОГА

Паліативна допомога або догляд в кінці життя - це догляд, клінічною метою якого або метою лікування при якому є оптимізація якості життя пацієнта з активною і прогресуючою хворобою, що обмежує життя. У пацієнта будуть складні фізичні, психосоціальні та/або духовні потреби.
КЛАСИФІКАЦІЯ Z51.5 Паліативна допомога:
не можна використовувати для позначення основного діагнозу.
 слід призначати тільки в якості додаткового діагнозу при наявності документально підтверджених доказів того, що пацієнтові була надана паліативна допомога. Не призначайте код Z51.5 якщо була проведена оцінка паліативної допомоги, але фактична допомога не була надана. Документовані докази можуть мати вигляд записів лікаря або план догляду в історії хвороби.
 може призначатися незалежно від типу госпіталізації пацієнта.

ПРИКЛАД 1
Пацієнта на заключних стадіях ХОЗДШ (хронічне обструктивне захворювання дихальних шляхів) госпіталізовано для надання паліативної допомоги.

Коди:

J44.9 Хронічна обструктивна хвороба легень, неуточнена

Z51.5 Паліативна допомога

ПРИКЛАД 2
Пацієнтка з наростаючою сплутаністю свідомості була госпіталізована для лікування метастатичного раку головного мозку на тлі аденокарциноми молочної залози (мастектомія п'ять років тому). На 5-й день підключилася бригада паліативної допомоги. Після обстеження було прийнято рішення про припинення активного лікування. Пацієнтка продовжувала отримувати тільки паліативні заходи і померла на 7-й день.
Коди:

C79.3 Вторинне злоякісне новоутворення головного мозку та мозкових оболонок

M8140/6 Аденокарцинома, метастатична БДВ

C50.9 Злоякісне новоутворення молочної залози, неуточнене

M8140/3 Аденокарцинома БДВ

Z51.5 Паліативна допомога

ПРИКЛАД 3
Пацієнта було госпіталізований для лікування пневмонії на тлі аденокарциноми правої верхньої легені. Під час госпіталізації стан пацієнта погіршився, і була проведена консультація з паліативної бригадою. Оцінка паліативної допомоги була виконана в консультації з лікарем, і було вирішено, що пацієнту не слід призначати паліативні заходи на цей час і слід продовжувати активне лікування.
Коди:

J18.9 Пневмонія, неуточнена

C34.1 Злоякісне новоутворення верхньої долі бронха або легені

M8140/3 Аденокарцинома БДВ

ПРИКЛАД 4
Хворий з аденокарциномою правої верхньої легені кінцевої стадії був госпіталізований для лікування гіперкальціємії. Під час випадку надання медичної допомоги активно лікували гіперкальціємію і також надавали паліативну допомогу з приводу новоутворення.

Коди:

E83.5 Порушення обміну кальцію

C34.1 Злоякісне новоутворення верхньої долі бронха або легені

M8140/3 Аденокарцинома БДВ

Z51.5 Паліативна допомога