0233 МОРФОЛОГІЯ

0233 МОРФОЛОГІЯ

Перші чотири знаки відображають гістологічний тип новоутворення, а п’ятий вказує на його поведінку. Присвоюючи коди морфології необхідно переконатися, що пояснювальні записки на початку додатку «Морфологія новоутворень» (Табличний перелік МКХ-10-АМ, Додаток А) зрозумілі.

Присвоювання кодів морфології - це рішення, яке самостійно приймається штатом чи територією. Тому кодувальникам варто керуватися політикою, що діє в їхньому штаті або території.

Слід відзначити такі важливі моменти:

1. Код морфології завжди повинен бути вказаний після коду новоутворення, до якого він відноситься, тобто:

C00-D48 Новоутворення (див. також АСК 0002 Супутні діагнози/Кілька кодів)

O01.0 Класичний пухирний занос

O01.1 Неповний та частковий пухирний занос

O01.9 Пухирний занос, неуточнений

Q85.0 Нейрофіброматоз (незлоякісний)

2. Код морфології не можна використовувати в якості коду основного діагнозу.

3. Поведінка новоутворення позначається останньою цифрою коду морфології. Слід відзначити, що цей код поведінки може змінюватися залежно від опису поведінки новоутворення в медичній карті.

Наприклад, «поверхнева неінвазивна аденокарцинома, що розширюється» має класифікуватися як M8143/2, а не M8143/3, тому що, хоча поверхнева аденокарцинома, що розширюється зазвичай визначається як «злоякісна, основна локалізація» (/3), опис «неінвазивна» змінює класифікацію поведінки на /2 «карцинома in situ».

Всі коди морфології, згадані в даному документі, взято з третього перегляду МКХ-О. Якщо морфологічний діагноз містить два гістологічних терміни з різними морфологічними кодами, треба вибирати вищий номер, тому що він зазвичай більш уточнений.

ПРИКЛАД 1

Перехідно-клітинний епідермоїдний рак.
Перехідно-клітинний рак, неуточнений кодується як M8120/3
Епідермоїдний рак, неуточнений кодується як M8070/3

У такому випадку слід використовувати найвище числове значення (M8120/3).​