(V00-V99) ТРАНСПОРТНІ НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. Примітка.

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ (V00-X59)

ТРАНСПОРТНІ НЕЩАСНІ ВИПАДКИ (V00-V99)

Примітка:
Цей підрозділ складається з 12 груп.

Ті, що стосуються нещасних випадків на наземному транспорті (V00- V89), вказують на вид транспорту, від якого потерпіла особа; крім того, вони мають підрозділи з метою ідентифікації «другої сторони» потерпілої особи чи типу нещасного випадку. Транспортний засіб, в якому знаходиться потерпіла особа, вказаний першими двома знаками, тому що він розглядається як найбільш важливий фактор для визначення попереджувальних заходів.

Виключено:
Нещасні випадки за участю транспортного засобу, але не пов’язані з ризиками, які несе в собі транспортний засіб [наприклад, травми, отримані під час бійки на борту корабля; транспортний засіб в умовах катастрофи; роздавлювання пальця під час закриття дверей автомобіля] (W00-X59)

Нещасні випадки, пов’язані з особою, яка здійснює технічне обслуговування або ремонт транспортного обладнання або засобу (не під час руху), крім випадків, коли така особа була травмована іншим транспортним засобом, що рухався (W00-X59)

Напад шляхом наїзду механічним транспортним засобом (Y03.-)
Випадок з невизначеним наміром (Y31 -Y33)
Навмисне завдання собі шкоди (Х81 -Х83)

(a) Транспортний нещасний випадок (V00-V99) – будь-який нещасний випадок, пов’язаний з пристроєм, який перш за все призначений або у даний час використовується для перевезення пасажирів або вантажів з одного місця до іншого.

(b) Громадська автомагістраль [шосе] або вулиця – уся ширина смуги землі між межами володінь (або іншими обмежуючими лініями) будь-якого проїжджого шляху або місця, будь-яка частина якого відкрита для загальної громадськості за звичаєм або на підставі закону та використовується для переміщення людей та майна з одного місця на інше.

(c) Дорожній транспортний нещасний випадок – будь-який нещасний випадок, пов'язаний з моторним транспортним засобом, який відбувся на громадській автомагістралі [тобто, почався на, закінчився на або пов’язаний з перебування транспортного засобу частково на автомагістралі]. Вважається, що дорожній нещасний випадок відбувся на громадській автомагістралі, якщо не зазначене інше місце, крім випадків, пов’язаних лише з позашляховими моторними транспортними засобами, які вважаються не дорожніми нещасними випадками, якщо не буде зазначено інакше.

(d) Не дорожній транспортний нещасний випадок – будь-який нещасний випадок з моторним транспортних засобом, який стався у будь-якому місці, крім громадської автомагістралі.

(e) Пішохід – будь-яка особа, яка має відношення до нещасного випадку, але яка в момент нещасного випадку не знаходилася на, в моторному транспортному засобі, поїзді, трамваї, гужовому транспортному засобі або іншому транспортному засобі, чи не їхала на велосипеді або верхи на тварині.
Включено:
Особа, яка:

  • здійснює заміну колеса у транспортному засобі
  • здійснює налагодження мотору транспортного засобу
  • пересувається пішки

Особа, яка користується пішохідним засобом пересування, таким як:

  • дитяча коляска
  • ковзани
  • візок
  • ручний візок
  • дитяча складана коляска
  • роликові ковзани
  • самокат
  • роликова дошка
  • лижі
  • сани
  • інвалідний візок (з мотором)

(f) Водій – особа, яка знаходиться у транспортному засобі та керує ним або збирається ним керувати.

(g) Пасажир – будь-яка особа, яка знаходиться у транспортному засобі, але не є водієм.
Виключено: особа, яка пересувається на транспортному засобі, але знаходиться ззовні – див. визначення (h)

(h) Особа, яка знаходиться ззовні транспортного засобу і пересувається на ньому – особа, яка пересувається на транспортному засобі, але не займає місце, зазвичай передбачене для водія або пасажирів, чи місце для перевезення вантажів.
Включено:
Особа, яка пересувається (на):

  • корпусі
  • бампері [решітці]
  • ухопившись за зовнішню частину
  • на даху (рамі)
  • бічній частині
  • підніжці

(i) Велосипед – будь-який наземний транспортний засіб, що приводиться до руху лише педалями.
Включено:
Двохколісний велосипед
Трьохколісний велосипед
Виключено: велосипед з мотором – див. визначення (k)

(j) Велосипедист – будь-яка особа, яка пересувається на велосипеді, в колясці або у причепі, прикріпленому до такого транспортного засобу.

(k) Мотоцикл – двохколісний моторний транспортний засіб з одним або двома сидіннями, який іноді має третє колесо для підтримки коляски. Коляска вважається частиною мотоцикла.
Включено:
Мопед
Моторолер
Мотоцикл:

  • БДВ
  • комбінований
  • з коляскою

Велосипед з мотором
Моторний педальний транспортний засіб з обмеженою швидкістю пересування
Виключено: моторизований трьохколісний велосипед – див. визначення (m)

(l) Мотоцикліст – будь-яка особа, яка пересувається на мотоциклі або у прикріпленій до нього колясці або причепі.

(m) Триколісний моторний транспортний засіб – моторизований триколісний велосипед, що використовується в першу чергу на дорогах.
Включено:
Моторизований велосипед
Моторизований рикша
Триколісний моторний автомобіль
Виключено:
Мотоцикл з коляскою – див. визначення (k)
Спеціальний всюдихід – див. визначення (x)

(n) Легковий автомобіль [легковик] – чотириколісний моторний транспортний засіб, передбачений переважно для перевезення не більше 10 осіб, та без необхідності мати особливу категорію водійський прав. Трейлер або дім-фургон, який тягне за собою автомобіль, вважається частиною автомобіля.
Включено: мікроавтобус

(o) Моторний транспортний засіб або транспортний засіб може означати будь-який транспортний засіб. Необхідно визначити місцеве застосування цих термінів для використання відповідного коду.
Якщо ці терміни вживаються невизначено, використовуйте код «неуточнений». Трейлер або дім-фургон, який тягне за собою автомобіль, вважається частиною автомобіля.

(p) Вантажний автомобіль типу «пікап» або фургон – чотирьох- або шестиколісний моторний транспортний засіб, передбачений для перевезення вантажів, маса якого менша, ніж територіально встановлена максимальна допустима вага до класифікації вантажного автомобіля, та без вимоги наявності спеціального дозволу на керування таким транспортним засобом.

(q) Важкий вантажний транспортний засіб – моторний транспортний засіб, передбачений переважно для перевезення вантажів, що відповідає територіально встановленим критеріям для класифікації вантажного автомобіля з вантажопідйомністю (зазвичай понад 3500 кг) та що потребує наявності спеціального дозволу на його керування.

(r) Автобус – моторний транспортний засіб, розроблений або пристосований для перевезення більше 10 осіб, та потребує наявності спеціального дозволу на його керування.
Включено: міжміський автобус

(s) Поїзд або інший залізничний транспортний засіб – будь-який засіб з прикріпленими вагонами чи без них, що передбачений для пересування рейками.
Включено:

Приміський електропоїзд Приміський трамвай }  (рухається переважно по власним лініям,  закритим для інших видів транспорту)

Рейковий транспорт будь-якого енергетичного типу [дизельний] [електричний] [паровий]:

  • фунікулер
  • однорейковий або дворейковий
  • підземний або надземний [підвісний]

Інший транспорт, розроблений для пересування рейками
Виключено:
Приміські електропоїзди [трамваї], що рухаються по власним коліям, які є частиною вулиці або дороги – див. визначення (t)

(t) Міський трамвай – транспортний засіб, що передбачений та використовується переважно для перевезення пасажирів у межах міста, який рухається рейками відповідно до загальноприйнятих правил дорожнього руху та власним шляхом, що є частиною вулиці або магістралі. Причеп, який тягне за собою трамвай, вважається частиною трамвая.
Включено:
Приміські електропоїзди або трамваї, якщо їх лінії проходять міськими вулицями або магістралями
Трамвай
Тролейбус

(u) Спеціальний транспортний засіб, що використовується переважно на промислових підприємствах – моторний транспортний засіб, розроблений переважно для використання всередині будівель та на територіях промислових або комерційних підприємств.
Включено:
Акумуляторний транспортний засіб:

  • для перевезення пасажирів у аеропорту
  • у вигляді візка (для багажу) (для пошти)

Вагонетка у шахті
Вилкуватий навантажувач
Трелювальний трактор
Самохідна вагонетка, промислова
Вантажний візок на станції (оснащений двигуном)
Візок, вагонетка або підвісна вагонетка (оснащені двигуном) у шахті або кар’єрі

(v) Спеціальний транспортний засіб, що використовується переважно у сільському господарстві - моторний транспортний засіб, розроблений переважно для використання у фермерстві та землеробстві (садівництві), наприклад, для обробки землі, догляду за зерновими та збору врожаю, а також для перевезення матеріалів на фермі.
Включено:
Комбайн для збору врожаю
Самохідна сільськогосподарська техніка
Трактор (та причепи)

(w) Спеціальний будівельний транспортний засіб – моторний транспортний засіб, розроблений спеціально для використання у будівництві (або демонтажі) доріг, будівель або інших конструкцій.
Включено:
Бульдозер
Екскаватор
Самоскид
Грейдер
Одноковшевий екскаватор
Дорожній каток

(x) Спеціальний всюдихідний транспортний засіб – моторний транспортний засіб спеціальної конструкції, який здатний рухатися каменистими, заболоченими або засніженими ділянками дороги.
Прикладами такої конструкції можуть бути високо піднятий кузов, спеціальні колеса або шини, гусеничний хід або повітряна подушка.
Включено:
Транспортний засіб на повітряній подушці для пересування по землі або болоту
Снігохід
Виключено: транспортний засіб на повітряній подушці для пересування по воді – див. визначення (y)

(y) Водний транспортний засіб – будь-який транспортний засіб для перевезення пасажирів або вантажів водними шляхами.
Включено: транспортний засіб на повітряній подушці для пересування по воді БДВ

(z) Повітряний транспортний засіб – будь-який засіб для перевезення пасажирів та вантажів повітрям.