2008 ОСОБА, ЩО ВЧИНИЛА НАПАД, ЗҐВАЛТУВАННЯ АБО НЕНАЛЕЖНЕ ПОВОДЖЕННЯ

2008 ОСОБА, ЩО ВЧИНИЛА НАПАД, ЗҐВАЛТУВАННЯ АБО НЕНАЛЕЖНЕ ПОВОДЖЕННЯ

У випадку нападу специфічні травми зазначаються як основний діагноз. Слід вказати код зовнішньої причини з рубрик X85-Y09 Напад з метою вбивства чи нанесення ушкодження, незалежно від механізму травми (наприклад, удар ножем, побиття, опік).

Наведені нижче підрубрики для класифікації особи, що вчинила напад, зґвалтування або неналежне поводження, використовуються на рівні п’ятого знаку кодів X85-Y09:

.0 чоловік/дружина або співмешканець

.1 один з батьків

.2 інший член родини

.3 доглядач

.4 знайомий або друг

.5 представник органів влади

.6 особа, невідома жертві

.7 група осіб, невідомих жертві

.8 інша уточнена особа

.9 неуточнена особа

Примітка:

Заповнення четвертого знаку знаком «0» необхідне в рубриках X85-X91, X93, X96-X98, Y00-Y01 та Y04-Y09.
Ієрархічний перелік п’ятих знаків визначається близькістю стосунків правопорушника та жертви. Вказувати слід той п’ятий характер, що позначає найближчі існуючі стосунки між правопорушником та жертвою (тобто найвищий у списку номер).

ПРИКЛАД 1

Дочці сусіда платять за догляд за дитиною. Вона поводиться з дитиною жорстоко; основний рівень стосунків з дитиною - няня, що отримує гроші. Потрібний п’ятий знак: .3 доглядач.

СІМЕЙНІ СТОСУНКИ

Сімейні стосунки між жертвою та правопорушником завжди переважають порівняно з іншими стосунками.

ПРИКЛАД 2

Двоюрідному брату жертви платять за догляд за дитиною. Він поводиться з дитиною жорстоко; основний рівень стосунків з дитиною - родич (двоюрідний брат). Потрібний п’ятий знак: .2 інший член родини, а не .3 доглядач.

Партнер батька або матері - такий, що мешкає разом або окремо
 Якщо особа, що вчинила напад, зґвалтування або неналежне поводження, задокументована як партнер батька або матері, використовується п’ятий знак .1 один з батьків тільки якщо ця особа проживає разом з жертвою (є співмешканцем). У випадках, коли партнер батька або
матері має постійне місце проживання, відмінне від місця проживання жертви (не є співмешканцем), використовується п’ятий знак .4 знайомий або друг.

Якщо документи не дозволяють визначити статус проживання правопорушника, що є партнером батька або матері жертви, а додаткові відомості відсутні, використовують п’ятий знак .1 один з батьків (тобто варіант за замовчуванням - партнер батька чи матері, що
мешкає разом).

ПРЕДСТАВНИКИ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Якщо жертва знає більше одного правопорушника, кодується той з них, що перебуває у найближчих стосунках із жертвою, незалежно від того, хто завдав їй найбільшої шкоди.

Якщо документація, що дозволила б обґрунтувати використання певного коду, відсутня, слід вказувати .7 група осіб, невідомих жертві.

Якщо всі правопорушники невідомі жертві, використовується код .7 група осіб, невідомих жертві. Якщо особи правопорушників були зафіксовані, кодувальник має вибрати підрубрику для того правопорушника, який знаходиться в найближчих стосунках із жертвою.

ПРИКЛАД 3

Мати та її партнер, який проживає окремо, накинулися на сина жінки з кулаками. Слід вказати код відповідної травми та код Y04.01 Напад з застосуванням фізичної сили з метою вбивства чи нанесення ушкодження, з боку одного з батьків, а також відповідні коди місця виникнення й діяльності.

ПРИКЛАД 4

На людину з застосуванням фізичної сили напав співробітник і ще одна особа, незнайома жертві. Використані коди мають відображати стосунок між жертвою та відомими правопорушником. Слід застосувати код Y04.04 Напад з застосуванням фізичної сили з метою вбивства чи нанесення ушкодження, з боку знайомого або друга, а також відповідні коди місця події й діяльності.