0633 СТЕРЕОТАКСИЧНА НЕЙРОХІРУРГІЯ

0633 СТЕРЕОТАКСИЧНА НЕЙРОХІРУРГІЯ

ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНА СТЕРЕОТАКСИЧНА НЕЙРОХІРУРГІЯ

Внутрішньочерепна стереотаксична нейрохірургія - це термін, що використовується для позначення таких процедур, як стереотаксична палідотомія (на даний момент перевага віддається саме цьому виду лікування), стереотаксична таламотомія та стереотаксична цингулотомія. Ці процедури використовуються для лікування симптомів хвороби Паркінсона (див. приклад нижче). Симптоми хвороби Паркінсона:

Гіперкінетичні Гіпокінетичні
тремор  брадикінезія
закляклість повільна хода
медикаментозна дискінезія постуральна нестійкість

 Для лікування симптомів хвороби Паркінсона вже тривалий час використовують леводопу. Однак у деяких пацієнтів, у яких спочатку спостерігалась добра реакція, і симптоми контролювалися, ефект леводопи поступово слабшає, і повертаються такі симптоми, як гіперкінезія. Стереотаксична нейрохірургія створює або стимулює уражену ділянку в мозку (зазвичай 4-5 мм завдовжки та 3-4 мм завширшки), використовуючи для цього стимулюючі електроди, електрокаустику, радіочастотну обробку або кріохірургічне втручання. За умови, що операція пройшла успішно, стереотаксична нейрохірургія дозволяє пацієнтові знову нормально сприймати медикаментозне лікування та підвищити якість життя в контексті хвороби Паркінсона.

Стереотаксична нейрохірургія передбачає внутрішньочерепну стереотаксичну локалізацію, що передує стереотаксичній нейрохірургічній процедурі та включає застосування стереотаксичної фіксуючої рамки, діагностичних процедур (МРТ, КТ, ангіографії або вентрикулографії), комп’ютерне визначення координат, локалізацію та націлювання. Потім виконується стереотаксична нейрохірургічна процедура (палідотомія, таламотомія або цингулотомія) - зазвичай під місцевою анестезією, щоб пацієнт міг рухатися на прохання хірурга, допомагаючи йому краще визначити положення цілі.

Слід мати на увазі, що процедурні компоненти внутрішньочерепної стереотаксичної локалізації та стереотаксичної нейрохірургії (палідотомія, таламотомія або цингулотомія) охоплюються одним кодом стереотаксичної нейрохірургії та не кодуються окремо.

ПРИКЛАД 1

Стереотаксична палідотомія для лікування хвороби Паркінсона.

40801-00 [27] Функціональна внутрішньочерепна стереотаксична процедура

СТЕРЕОТАКСИЧНА ХІРУРГІЯ СПИННОГО МОЗКУ

Стереотаксичні операції на спинному мозку - наприклад, стереотаксична перкутанна хордотомія - використовуються для лікування хронічного болю. Як і у випадку зі стереотаксичною нейрохірургією, стереотаксична хірургія спинного мозку передбачає стереотаксичну локалізацію, за якою виконується хірургічна процедура на спинному мозку (ушкодження або стимуляція ураженої ділянки спинного мозку).

Слід відзначити, що стереотаксична локалізація спинного мозку не кодується окремо в разі проведення хірургічної процедури на спинному мозку - вона включається до коду стереотаксичної процедури.

ПРИКЛАД 2

Стереотаксична перкутанна хордотомія для лікування хронічного болю.

39121-00 [58] Функціональна стереотаксична процедура на спинному мозку