0809 ВНУТРІШНЬОРОТОВІ КІСТКОВІ ІМПЛАНТАТИ

0809 ВНУТРІШНЬОРОТОВІ КІСТКОВІ ІМПЛАНТАТИ

Встановлення внутрішньоротового кісткового імплантату - це одно- або двохетапна процедура, що включає вживлення штучних коренів зубів, що використовуються для підтримки зубних протезів, або штучних коронок зубів. Імплантати виготовляються з титану медичної якості або інших біосумісних матеріалів.

Використання ендостального імплантату, що встановлюється за один етап, передбачає хірургічне встановлення імплантату в кістку верхньої або нижньої щелепи.

Перший етап двохетапної імплантації кісткового імплантату передбачає встановлення імплантату в рамках субперіостеальної операції, що проводиться в операційній під місцевою або загальною анестезією. Слизова оболонка закривається над імплантатом на кілька місяців, доки він не буде прийнятий оточуючою кісткою (остеоінтеграція). Кількість імплантатів у одного пацієнта може коливатися від одного до десяти та більше. Для позначення одноетапної імплантації кісткового імплантату або першого етапу двохетапної процедури використовується код 45845-00 [400] Внутрішньоротовий кістковий стоматологічний імплантат, перший етап.

Другий етап двохетапної імплантації кісткового імплантату виконується за три-шість місяців і передбачає встановлення супраструктури (абатменту) на раніше вживлений імплантат. Цей другий етап виконується простіше й швидше, ніж перший. У результаті створюється конструкція, що випинається з ясен, на яку згодом встановлюється коронка або протез. Використовується код 45847-00 [400]  Внутрішньоротовий кістковий стоматологічний імплантат, другий етап.

(Див. також АСК 1204 Пластична хірургія стосовно госпіталізації для відновлювальної пластичної хірургії).​