1012 ГРИП У ЗВ'ЯЗКУ З ВИЯВЛЕНИМ ВІРУСОМ ГРИПУ

1012 ГРИП У ЗВ'ЯЗКУ З ВИЯВЛЕНИМ ВІРУСОМ ГРИПУ

Зоонозні або пандемічні віруси – це штами вірусу грипу особливої епідеміологічної важливості, що передаються від тварини до людини або від людини до людини. Вони відрізняються від вірусів сезонного грипу, які циркулюють щороку, викликаючи гостру вірусну інфекцію.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ, 2014 р.) описує грип наступним чином:

  • Зоонозний грип пов''язаний з людьми, інфікованими вірусами грипу, які зазвичай циркулюють у тварин. Якщо вірус набуде здатність легко поширюватися серед людей, може початися пандемія.
  • Пандемічний грип належить до вірусів грипу, який раніше не циркулював серед людей, до якого більшість людей не мають імунітету, який з'явився і передається серед людей. Ці віруси можуть з'являтися, циркулювати і викликати великі спалахи за межами нормального сезону грипу.
  • Сезонний вірус грипу відноситься до гострої вірусної інфекції, яка легко поширюється від людини до людини, циркулюючи по всьому світу. Ці віруси можуть викликати епідемії, пік яких припадає на зиму в регіонах з помірним кліматом.

У постпандемічний період віруси грипу, раніше ідентифіковані як пандемічні, можуть циркулювати сезонно (наприклад, пандемія грипу A/H1N1 2009 [свинячий грип]). З цієї причини конкретні штами вірусів можуть бути згодом перекласифікованими з зоонозних або пандемічних (J09) в сезонні (J10.-).

КЛАСИФІКАЦІЯ

Код J09 Грип, спричинений ідентифікованим зоонозним або пандемічним вірусом грипу, призначається тільки для конкретних зоонозних або пандемічних штамів грипу. В даний час A/H5N1 [пташиний грип] є єдиним типом вірусу грипу, який слід класифікувати за J09.

Для клінічних кодувальників опублікують рекомендації, якщо будь-які інші штами вірусу вимагатимуть класифікації за J09.

Всі інші ідентифіковані штами вірусу грипу (наприклад, A/H1N1, A/H3N2) класифікуються за J10.- Грип, спричинений іншим ідентифікованим вірусом грипу.