1004 ПНЕВМОНІЯ

1004 ПНЕВМОНІЯ

Пневмонія - це запалення альвеол. Таке запалення зазвичай спричиняється інфекцією. Існує багато організмів, здатних викликати пневмонію. У значній кількості випадків організм- збудник не встановлюється.

Організми, що викликають пневмонію в пацієнта за межами лікарні (позалікарняна пневмонія) можуть відрізнятися від тих, що викликають пневмонію в лікарні (нозокоміальна або внутрішньолікарняна пневмонія). Якщо ж ідеться про пацієнта з пригніченим імунітетом, організми також можуть бути інші.

Запальний процес може охоплювати всю долю легені або її частину; кілька долей або їхні частини; а також долі в різних легенях. Слід зауважити, що пневмонія, описана як нижньодольова, не обов’язково означає, що йдеться про дольову пневмонію. Дольова пневмонія передбачає запалення усієї долі та трапляється рідко. Однак термін «дольова» може використовуватися в більш вільному значенні і позначати охоплення частини долі (або долей) легень. Таким чином, якщо в записах використаний цей термін, перш ніж використати код J18.1 Дольова пневмонія, неуточнена слід проконсультуватися з клініцистом.

Єдиний надійний спосіб діагностики пневмонії - рентгенографія грудної клітки. Рентгенографія грудної клітки визначить розташування й ступінь пневмонії. Якщо в записах говориться лише про «пневмонію» без додачі рентгенівського знімку, тобто, встановлено клінічний діагноз «пневмонія», слід використовувати відповідний код для позначення пневмонії. Результати мікробіологічних досліджень, зокрема харкотиння й посіву крові, покажуть, наскільки можливо, який організм є причиною захворювання.