1002 АСТМА

1002 АСТМА

ВИЗНАЧЕННЯ

Пацієнти з гострою важкою астмою (астматичним станом) страждають від погіршення свого загального стану й не реагують на звичайні лікарські засоби. Це визначення часто застосовується до пацієнтів, що надходять до лікарні з основним діагнозом «астма». Однак різні практики госпіталізації в країні можуть означати, що астма як основний діагноз не може вважатися «гострою важкою астмою». Пацієнти з астмою можуть госпіталізуватися через інші причини (наприклад, відсутність догляду вдома, навчання щодо поводження з астмою, недоступність терапевта в сільській місцевості).

КЛАСИФІКАЦІЯ

Код J45.- Астма слід використовувати для позначення таких діагнозів, як «астма», «важка астма», «гостра астма» та будь-яких інших різновидів цього терміну, не включених до коду J46 Астматичний статус.

Код J46 Астматичний статус слід використовувати лише в тих випадках, коли астма зафіксована як «гостра важка» або «резистентна».

Астма, що описується як хронічна обструктивна, або астма, зафіксована з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), має позначатися лише кодом з рубрики J44.-. Код з рубрики J45.- Астма є невідповідним у подібних випадках, що підтверджується виключеннями з J45 та наведеними нижче записами в Покажчику:

J45 Астма

Виключення: хронічний астматичний (обструктивний) бронхіт (J44.-)

хронічна обструктивна астма (J44.-)

Покажчик:
Хвороба, хворий

- легені J98.4

- - обструктивна (хронічна) J44.9

- - - з

- - - - астмою J44.8

- - - - - з (гострим)

- - - - - - загостренням НКІР J44.1

- - - - - - - інфекційна J44.0

- - - - - - інфекцією нижніх дихальних шляхів J44.0

Код J44.- Інша хронічна обструктивна хвороба легень не слід застосовувати, якщо діагноз - «хронічна астма». Хронічна астма позначається кодом J45.- Астма. (Див. АСК 1008 Хронічне обструктивне захворювання легень).​