1217 ЗАГОЄННЯ РАН ШКІРИ ТА ПІДШКІРНОЇ ТКАНИНИ

1217 ЗАГОЄННЯ РАН ШКІРИ ТА ПІДШКІРНОЇ ТКАНИНИ

ВИЗНАЧЕННЯ

Поверхневе загоєння рани

Поверхневе загоєння рани шкіри та підшкірної тканини включає в себе просте загоєння одного шару епідермісу, дерми та підшкірної тканини за допомогою швів.

Глибоке загоєння рани

Загоєння, що охоплює глибші тканини, стосується складніших ушкоджень, що вимагають застосування прийомів пошарового зашивання тканин. Перш ніж власне зашивати шкіру, хірург може зшивати шари тканини під нею за допомогою розчинних ниток. До глибоких або м’яких тканин відносяться такі структури, як м’яз, сухожилля, фасція, зв’язки, нерви, кровоносні/лімфатичні судини або суглобні/синовіальні тканини.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Блок [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини містить коди, що позначають відмінність між поверхневим загоєнням та загоєнням глибших, м’яких тканин.

Коди:

30032-00 [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини обличчя або шиї, поверхневої та

30026-00 [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини іншої локалізації, поверхневої

використовуються для позначення поверхневого загоєння рани.

ПРИКЛАД 1

Поверхнева рана лобної ділянки. Глибших ушкоджень немає.

Процедура: Загоєння поверхневої рани лобної ділянки.

Код:

30032-00 [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини обличчя або шиї, поверхневої

Коди 30035-00 [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини обличчя або шиї, включно з м’якими тканинами та 30029-00 [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини іншої локалізації, включно з м’якими тканинами використовуються для позначення загоєння м’яких тканин, якщо при цьому не йдеться про загоєння певних структур (див. вище). За можливості слід використовувати коди, що відповідають конкретним структурам з м’яких тканин (див. приклад 3).

ПРИКЛАД 2

Глибока рана кисті руки з ураженням м’яких тканин. Процедура: Загоєння глибокої рани кисті руки, що вимагає пошарового зашивання тканин.

Код:

30029-00 [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини іншої локалізації, включно з м’якими тканинами

Зашивання шкіри та підшкірної тканини - це невід’ємна частина загоєння структур з м’яких тканин. У прикладі 3 код з блоку [1635] Загоєння рани шкіри та підшкірної тканини не застосовується (див. також АСК 0042 Процедури, що зазвичай не кодуються та АСК 1916 Ушкодження поверхневі та м’якої тканини).

ПРИКЛАД 3