1550 ВИПИСКА/ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО ІНШОГО ЗАКЛАДУ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ

1550 ВИПИСКА/ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО ІНШОГО ЗАКЛАДУ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ

ВИЗНАЧЕННЯ

Справжні перейми - це регулярні, ритмічні скорочення матки, що спричиняють поступове розкриття шийки матки та стоншення стінки шийки матки. Іноді супроводжується виділенням крові та слизу, що вказує на розкриття каналу шийки матки.

Удавані перейми (також відомі як перейми Брекстона-Хікса) - це нерегулярні скорочення 229 вагітної матки, що починаються в першому триместрі, частота, тривалість та інтенсивність яких зростають з часом. Головною відмінністю між удаваними та справжніми переймами є те, що під час удаваних переймів шийка матки не змінюється, а при справжніх переймах - розкривається і м’якшає. Можлива ситуація, коли перейми в жінки починаються в одній лікарні, але потім її переводять для розродження у іншу. Причини переведення можуть бути:

  • Клінічні - медичний стан матері та/або дитини
  • Адміністративні - брак можливості надання акушерських послуг, брак ліжок, брак неонатальних послуг, рішення пацієнтки

Під час переймів жінка також може бути відправлена додому, щоб дочекатися більш інтенсивних переймів - тоді її госпіталізують повторно для розродження.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Для позначення госпіталізації без розродження з удаваними переймами використовують код O47.- Удавані перейми. Для позначення госпіталізації без розродження зі справжніми переймами використовують такі коди:

  • Клінічні - медичний (акушерський) стан, що спричинив необхідність переведення пацієнтки.
  • Адміністративні/Виписка:
    • в разі ≥ 37 повних тижнів вагітності для позначення основного діагнозу використовується відповідний код з рубрики Z34 Спостереження за перебігом нормальної вагітності
    • в разі < 37 повних тижнів вагітності для позначення основного діагнозу використовується код O60.0 Передчасні пологи без розродження.​