1544 УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ АБОРТУ ТА ПОЗАМАТКОВОЇ ЧИ МОЛЯРНОЇ ВАГІТНОСТІ

1544 УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ АБОРТУ ТА ПОЗАМАТКОВОЇ ЧИ МОЛЯРНОЇ ВАГІТНОСТІ

Коди з рубрики O08 Ускладнення внаслідок аборту, позаматкової та молярної вагітності використовуються, якщо пацієнтка госпіталізується повторно через віддалене ускладнення аборту, лікування від якого надавалося протягом попереднього епізоду надання медичної допомоги.

Код O08 слід також використовувати для позначення супутнього діагнозу, якщо йдеться про ускладнення, пов’язане з рубриками O00-O02 (Позаматкова вагітність, Пухирний занос, Інші анормальні продукти запліднення).

ЗАЛИШКОВІ ПРОДУКТИ ЗАПЛІДНЕННЯ

Якщо пацієнтку госпіталізовано через наявність залишкових продуктів запліднення після аборту, що мав місце під час попереднього епізоду надання медичної допомоги, аборт слід кодувати як ускладнення поточного, неповного аборту (O03-O06 з четвертим знаком .0-.4).

Однак, якщо пацієнтку госпіталізовано через наявність залишкових продуктів запліднення після завмерлої вагітності, лікування у зв’язку з якою надавалося під час попереднього епізоду надання допомоги, така завмерла вагітність позначається як основний діагноз з 220 урахуванням діагнозу першого епізоду. У даному випадку стан пацієнтки усе ще пов’язаний із завмерлою вагітністю, а не ускладненням аборту.

Слід також використовувати супутній код з рубрики O09 Тривалість вагітності, що вказує на тривалість вагітності на момент аборту (що міг мати місце до поточного епізоду надання допомоги). Якщо така інформація відсутня, вказують код O09.9 Неуточнена тривалість вагітності. Код з рубрики O08 Ускладнення внаслідок аборту, позаматкової або молярної вагітності не використовується.

ПРИКЛАД 1

Трубна вагітність закінчилася розривом труби з шоком.

Коди:

O00.1 Трубна вагітність

O08.3 Шок внаслідок аборту, позаматкової та молярної вагітності

O09.- Тривалість вагітності

ПРИКЛАД 2

Неповний аборт з перфорацією матки.

Коди:

O06.3 Неуточнений аборт, неповний, з іншими та неуточненими ускладненнями

O08.6 Ушкодження органів та тканин малого таза внаслідок аборту, позаматкової та молярної вагітності

O09.- Тривалість вагітності

ПРИКЛАД 3

Дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові після аборту, виконаного два дні тому в іншій лікарні. Код: O08.1 Тривала або надмірна кровотеча внаслідок аборту, позаматкової та молярної вагітності

ПРИКЛАД 4

Кровотеча та залишкові продукти запліднення після медичного аборту, виконаного під час попередньої госпіталізації.

Коди:

O04.1 Медичний аборт, неповний, ускладнений тривалою або надмірною кровотечею

O09.- Тривалість вагітності