1907 МНОЖИННІ ТРАВМИ

1907 МНОЖИННІ ТРАВМИ

КЛАСИФІКАЦІЯ

Для кодування при первинній госпіталізації з політравмою всі задокументовані ушкодження необхідно закодувати для відображення сукупності множинних травм. Однак, поверхневі травми як садна або забої, не кодують, якщо вони пов'язані з більш серйозними ураженнями цієї ділянки (див. також АСК 1916 Ушкодження поверхневі та м’якої тканини).

Для наступних госпіталізацій кодуйте тільки травми, які відповідають критеріям АСК 0001 Основний діагноз або АСК 0002 Додаткові діагнози.

Травми необхідно кодувати для конкретної ділянки/типу, якщо це можливо.

Комбіновані рубрики для множинних травм T00-T07 Травми численних ділянок тіла та коди травм, в яких четвертим знаком зазвичай є «.7», слід використовувати лише тоді, коли кількість травм, що підлягають кодуванню, перевищує максимальну передбачену кількість полів для кодів діагнозу. У таких випадках слід використовувати коди локалізації/типу травми для позначення значних травм та множинні рубрики для кодування менш важких травм (наприклад, поверхневої травми кількох локалізацій, відкритих ран у кількох місцях, а також розтягнень і вивихів). Завдяки такому підходу всі значні стани будуть враховані, а в кодах буде представлено точну природу травми.

Примітка: До цих прикладів не включено коди зовнішніх причин та коди АКМІ.

ПРИКЛАД 1

Вогнищевий забій головного мозку, травматична ампутація вуха, втрата свідомості, забій обличчя, шиї та плеча, а також розрив щоки й стегна.

Коди:

S06.31 Вогнищевий забій головного мозку

S06.01 Втрата свідомості невідомої тривалості

S08.1 Травматична ампутація вуха

S01.41 Відкрита рана щоки

S71.1 Відкрита рана стегна

S00.85 Поверхнева травма інших частин голови, забій

S10.95 Поверхнева травма неуточненої частини шиї, забій

S40.0 Забій плеча та плечового поясу

У даному прикладі коди S09.7 Множинні травми голови та T01.8 Інші поєднання відкритих
ран, що охоплюють кілька ділянок тіла не використовуються, оскільки потрібно прагнути завжди використовувати конкретні індивідуальні коди.

Порядок розташування кодів множинних травм

У випадку, коли йдеться про множинні уточнені травми, в якості основного діагнозу слід вибирати стан, що представляє найбільшу небезпеку для життя. Якщо в медичній карті не вказано, який стан є найсерйознішим, слід звернутися до клініциста.​