2105 ПАЦІЄНТИ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НА СТАЦІОНАРІ ПРОТЯГОМ ДОВГОГО ТЕРМІНУ АБО УТРИМУЮТЬСЯ В ІНТЕРНАТНОМУ РЕЖИМІ

Через брак будинків престарілих та інших видів служб підтримки в певних регіонах пацієнти можуть перебувати на стаціонарі протягом довгого терміну або утримуватися в інтернатному режимі. Такі режими можливі при госпіталізації особи з дому (або з іншого місця) без потреби в негайній допомозі, або ж в разі зміни типу епізоду, коли пацієнту перестають надавати негайну допомогу.
Ці пацієнти не очікують переміщення в іншу установу, мета полягає в тому, щоб вони залишалися в лікарні в якості довгострокових пацієнтів або пацієнтів типу закладів стаціонарного соціального догляду (див. АСК 2117 Тривалий догляд).

КЛАСИФІКАЦІЯ
При надходженні пацієнтів в якості довгострокових або пацієнтів типу закладів стаціонарного соціального догляду призначають код Z75.41 Відсутність і недоступність закладів медичної допомоги для людей похилого віку за місцем проживання в якості основного діагнозу.
Призначте додаткові діагностичні коди для будь-яких станів, що відповідають критеріям присвоєння коду в АСК 0002 Додаткові діагнози (див. Також АСК 2117 Тривалий догляд/Пацієнти, які очікують розміщення в іншому місці).

ПРИКЛАД 1
Пацієнта госпіталізовано в якості пацієнта типу закладів стаціонарного соціального догляду через відсутність відповідних можливостей в районі. Пацієнт більше не міг проживати вдома через великі пошкодження від пожежі. Пацієнт отримує тільки загальний догляд.
Коди:

Z75.41 Відсутність і недоступність закладів медичної допомоги для людей похилого віку за місцем проживання

Z59.0 Відсутність житла

Якщо в документації зазначені соціальні фактори, що впливають на процес госпіталізації або виписки, то в якості додаткових діагнозів слід призначити відповідні коди.​