Візит до Комунального закладу охорони здоров’я "Харківська обласна клінічна лікарня - центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

26.11.2019

Відвідування Комунального закладу охорони здоров’я "Харківська обласна клінічна лікарня - центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".
Чудове розміщення – центр міста, велика територія, 25 відділень, велике об’єднання фахівців своєї справи.
При зустрічі з керівництвом лікарні було проаналізовано середню тривалість перебування пацієнта, коефіцієнт екстреної госпіталізації, частку випадків медичного класу (%), частка випадків інтервенційного класу (%) та інші показники лікарні, які в нових умовах фінансування можна буде переглянути та оптимізувати.

Усіх цікавить кінцеве узаконення платних послуг. Це буде суттєвою допомогою кожному медичному закладу! Майже всі лікарні згодні надавати платні послуги, але є багато побоювань – як на це прореагують пацієнти, хто візьме на себе емоційну відповідальність – власники лікарень чи призначений ними керівник лікарні. Усі бояться змін! Але ми втрачаємо дорогий час! Поряд з комунальними закладами відкриваються комерційні медичні центри, які приваблюють пацієнтів рекламою своїх послуг, комфортом, увагою. Дані заклади надають медичні послуги по лікуванню та обстеженню пацієнтів на умовах платних послуг.

Тепер запрацювали конкурентні відносини. Є на кого орієнтуватися!

Інша проблема – фінансування лікувального закладу. Без допомоги адміністрацій області, міста, району чи територіальної громади – лікарням буде дуже скрутно підтримувати свою діяльність на належному стані, не кажучи про необхідність розвитку. Але чомусь лікарні відпускають у вільне плавання без підтримки.

Лікарня підготувалась до нашої зустрічі-тренінгу дуже організовано. Повний зал зацікавлених колег. Велика кількість запитань та ситуаційних випадків. Презентація, розбір-аналіз діяльності лікарні за 3 місяці роботи в пілоті по запровадженню механізму оплати за випадок у відповідності до ДСГ за Австралійською системою кодування.
Думаю, нам разом вдалося розібрати проблемні випадки, засвоїти правила Австралійських стандартів кодування, детально розібрати МКХ-10-АМ та АКМІ. Для полегшення навчання та кодування представлено сайт з даними класифікаторами: http://kod.poltavalk.com.ua.
Дякую Володимиру Анатолієвичу Ярошу за підтримку своїх колег, за комфорт та здоров’я пацієнтів!
Дякую Людмилі Вікторівні Дунській за організацію зустрічі!
Дякую колегам за їх працю, витримку та бажання залишатися лікарем!
Навчання продовжується постійно!
До нових зустрічей!