0026 ГОСПІТАЛІЗАЦІЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КЛІНІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ АБО ТЕРАПЕВТИЧНОГО МОНІТОРИНГУ ЛІКІВ

0026 ГОСПІТАЛІЗАЦІЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КЛІНІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ АБО ТЕРАПЕВТИЧНОГО МОНІТОРИНГУ ЛІКІВ

КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Клінічне дослідження визначається як:
«…різновид дослідження за участі людини, покликаний встановити наслідки інтервенції, в тому числі лікувальної або діагностичної процедури. Клінічне дослідження може включати в себе тестування препарату, хірургічне втручання, інші терапевтичні процедури та пристрої, профілактичну процедуру або діагностичний пристрій чи процедуру» (National Health and Medical Research Council 2007).

Класифікація
Якщо в якості причини для госпіталізації вказане клінічне дослідження, для основного діагнозу слід використовувати код Z00.6 Обстеження для порівняння з нормою або контролем під час клінічних наукових програм.

ПРИКЛАД 1: КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Пацієнта госпіталізовано для бронхоскопії в рамках дослідницького проекту (клінічного дослідження).
Коди: Z00.6 Обстеження для порівняння з нормою або контролем під час клінічних наукових програм 41889-05 [543] Бронхоскопія

ТЕРАПЕВТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ЛІКІВ

Терапевтичний моніторинг ліків полягає у вимірюванні концентрації певного препарату в крові задля визначення найбільш ефективної дози для конкретного пацієнта.
Більшість препаратів не потребують подібного моніторингу, тому що клінічний ефект можна легко виміряти (використовуючи показники кров’яного тиску, пульсу і т. д.). Ліки, що потребують такого моніторингу, мають певні особливості; більшість з них демонструють найкращі результати в обмеженому діапазоні дозування. Нижче цього діапазону препарат не діє, і тоді в пацієнта з’являються симптоми. Вище діапазону препарат дає негативні або токсичні побічні ефекти. Моніторинг ліків також дає інформацію про взаємодію препаратів.
Інструкції щодо госпіталізації для стабілізації рівнів антикоагулянтів див. у розділі АСК 0303 Порушення профілю коагуляції через вплив антикоагулянтів.

Класифікація
Якщо в якості причини для госпіталізації вказано терапевтичний моніторинг ліків, основний діагноз - стан пацієнта. У таких випадках код Z00.6  Обстеження для порівняння з нормою або контролем під час клінічних наукових програм використовувати не потрібно.

ПРИКЛАД 2: ТЕРАПЕВТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ЛІКІВ

Пацієнт з епілепсією госпіталізований для моніторингу концентрації фенітоїну.

Код: G40.90 Епілепсія, неуточнена