0047 СПАЙКИ

0047 СПАЙКИ

Розділення спайок може бути значною або побічною дією. Навіть якщо спайки розділяються під час іншої процедури (наприклад, операції на черевній порожнині або кардіоторакальної операції), цей процес може бути значним. Якщо в записах про операцію повідомляється про розділення спайок, використовуються і код діагнозу спайок, і код процедури їх розділення. Не слід кодувати спайки, якщо вони відзначені, але не розділені, якщо їх присутність не призводить до зміни характеру операції, наприклад, відмови.

ПРИКЛАД 1

Щільні спайки кишечника до сечового міхура відзначаються на початку тотальної абдомінальної гістеректомії. Спайки не розділені через ризик перфорації сечового міхура. Тотальну абдомінальну гістеректомію проведено.

У цьому прикладі спайки не повинні кодуватися


ПРИКЛАД 2

Щільні спайки кишечника відзначаються на початку резекції кишечника. Резекція кишечника не може бути виконана через ризик перфорації. Процедура скасована.

У цьому прикладі спайки повинні бути закодовані, оскільки є відповідність критеріям в АСК 0002, тобто "коригування терапевтичного лікування".