0028 БІОПСІЯ ПАРААОРТАЛЬНИХ ЛІМФОВУЗЛІВ

0028 БІОПСІЯ ПАРААОРТАЛЬНИХ ЛІМФОВУЗЛІВ

Кодувати цю процедуру треба обережно: якщо задокументовано біопсію парааортальних лімфовузлів, необхідно перевірити звіт про операцію, тому що цей термін може означати більш масштабну процедуру, а саме:

1. Процедура, що виконується урологами після лікування герміногенних пухлин яєчка. Задня пристінкова очеревина розкривається від біфуркації аорти до третьої частини дванадцятипалої кишки, а вся жирова тканина вище й нижче магістральних кровоносних судин видаляється. Крім цього, основні судини прибираються таким чином, щоби видалити вузлову тканину, що оточує поперекові вени. Виконання цієї процедури може потребувати до години часу.

Цій процедурі слід присвоювати код 37607-00 [811] Радикальне висічення заочеревинних лімфовузлів.

2. Менш масштабна процедура - відбір матеріалу з парааортального лімфовузла. Її зазвичай виконують онкогінекологи з метою визначення стадії раку шийки матки, тіла матки чи яєчників. У цьому випадку задня пристінкова очеревина також розкривається від біфуркації аорти до дванадцятипалої кишки, але зазвичай беруть лише жирове тіло над порожнистою веною (що включає лімфовузли) і аортою спереду, без розтину в напрямку, зворотному відносно судини. Ця процедура не передбачає видалення шкіри і може включати чи не включати вирізання підшкірної тканини.

Цій процедурі слід присвоювати код відповідно до методу забезпечення доступу:

35723-02 [810] Лапароскопічний відбір матеріалу з парааортального лімфовузла для визначення стадії гінекологічного злоякісного новоутворення

35723-03 [810] Відбір матеріалу з парааортального лімфовузла для визначення стадії гінекологічного злоякісного новоутворення