V03AB18 ● Калію перманганат (Potassium permanganate)

      Калію перманганат (Potassium permanganate) * ** [ВООЗ] (див. п. 9.1.4. розділу "ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЯ. ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група: V03AB18 - антидоти.

 

Основна фармакотерапевтична дія: антидотна при отруєннях фосфором, опіоїдами; сильний окислювач; у присутності органічних речовин, що легко окислюються (компоненти тканин, гнійні виділення), легко відщеплює кисень і перетворюється у діоксид марганцю, який в залежності від концентрації р-ну проявляє в’яжучу, подразнювальну, припікальну дію; кисень, що вивільнився, зумовлює протимікробний і дезодораційний вплив.

 

Показання для застосування ЛЗ: отруєння опіоїдами, алкалоїдами, фосфором, нікотином, синильною к-тою, хініном; для промивання шлунка; при потраплянні аніліну на шкіру; для припікання місця укусу комах і змій.

 

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при отруєннях для промивання шлунка застосовувати 0,01-0,1 % р-ни; для змазування (зрошення) виразкових і опікових поверхонь застосовувати 2-5 % р-ни.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: у р-нах високої концентрації може спричинити подразнення тканин, при підвищеній чутливості тканини - опік, при потраплянні внутрішньо у пацієнтів зі зниженою кислотністю шлункового соку спричиняє гемотоксичну дію (метгемоглобінемія).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Визначена добова доза (DDD): зовнішньо - не визначено, вказана ціна упаковки, заявлена в реєстрі ОВЦ.

Торговельна назва:

 

 

Торговельна назва

 

 

Виробник/країна

 

 

Форма випуску

 

 

Дозування

 

Кількість в     упаковці

 

Ціна DDD,

грн.

Офіцій ний курс обміну, у.о.

I.

КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ

ПрАТ Фармацевтична фабрика "Віола", Україна

пор. у бан.

3г, 5г

№1

відсутня у реєстрі ОВЦ

КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ

ТОВ "Исток-Плюс", Україна

пор. д/р-ну д/зовн. застос. у фл.

№1

27,17